Історія Іллінецького державного аграрного коледжу

Заклад утворений 1921 року рішенням Липовецького повітового виконавчого комітету Рад як Іллінецька сільськогосподарська професійна школа. Заснований на державній формі власності.   

У 1929 році агропрофшколу було перетворено в агрономічний технікум.

У 1964 році навчальний заклад реорганізовано в радгосп – технікум.

В 1998 році радгосп – технікум отримав статус державного аграрного технікуму з навчально – дослідним господарством.

В 2003 році Іллінецький державний аграрний технікум реорганізовано в Іллінецький аграрний технікум Вінницького державного аграрного університету за наказами: Міністерства аграрної політики України - №148 від 26.05.2003 року; Вінницького державного аграрного університету - № 192 від 13.06.2003 року.

На виконання наказу Мінагрополітики України від 20 липня 2004 року за № 260 за наказом Вінницького ДАУ від 22 липня 2004 року за № 108т «Про перейменування технікумів» Іллінецький аграрний технікум Вінницького державного аграрного університету перейменовано в Іллінецький коледж Вінницького державного аграрного університету.

Наказом Міністерства аграрної політики України від 20.02.2008 року №69 „Про внесення змін до наказів Мінагрополітики 26.05.2003 року №148 та від 20.07.2004 року №260” вищезгадані накази  визнано такими, що не реалізовані, та Іллінецький коледж Вінницького ДАУ перейменовано в Іллінецький державний аграрний коледж. Відповідно, Іллінецькому державному аграрному коледжу повернуто статус юридичної особи, який підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

З  2015  року Іллінецький державний аграрний коледж підпорядкований Міністерству освіти і науки України (розпорядження КМУ № 87-р від 4 лютого 2015 року).

 

ПРО НАШЕ СЬОГОДЕННЯ, ДОСЯГНЕННЯ, НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНУ І НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ РОБОТУ МОЖНА ПОЧИТАТИ У ТЕМАТИЧНОМУ ЮВІЛЕЙНОМУ ЖУРНАЛІ- 95

 

 ОСОБИСТОСТІ, ЯКІ ТВОРЯТЬ ІСТОРІЮ ІЛЛІНЕЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО

АГРАРНОГО КОЛЕДЖУ

955

 

ДОСЯГНЕННЯМИ КОЛЕДЖУ ЗАВДЯЧУЄМО ЙОГО ДИРЕКТОРУ

P1580140Славний ювілейний вік директора коледжу Василя Васильовича Пиндуса наразі вдало поєднався із ще однією світлою датою – двадцятою річницею, коли Василь Васильович вперше переступив поріг навчального закладу, аби стати назавжди його патріотом, віддатися сповна його освітянським справам.

Він прийшов до коледжу весною непростого 1997-го року. Разом з березневим вітром, енергійний, молодий, усміхнений і привітний, доброзичливий та завзятий, Василь Васильович Пиндус вніс в стіни Іллінецького технікуму великий подих перемін. З його легкої руки ось уже два десятиліття коледж постійно змінює своє обличчя, живе неспокійним життям нових відкриттів та сміливих планів, маючи добре ім’я серед вищих аграрних навчальних закладів України.

Завдяки цілеспрямованості керівника, його вмінню вчасно відповісти на суворі виклики життя, управляти ресурсами, на ділі застосовувати перспективні методи керівництва, навчальний заклад крок за кроком осягав нові високі рубежі та вийшов на світовий рівень. До коледжу часто приїжджають представники інших навчальних закладів, аби перейняти набутий наполегливою працею досвід. А повчитися є чому – у стінах коледжу народилася перша в Україні книга з основ органічного виробництва, а тісна співпраця Василя Васильовича із швейцарським фермером Райнером Заксом ще з часів його перебування на посаді керівника одного з кращих сільськогосподарських підприємств Калинівського району, переросла згодом в українсько-швейцарський проект «ЕкоЛан Україна» та у співпрацю на громадських засадах в Асоціації «БІОЛан Україна». Василь Васильович є головою правління цієї міжнародної громадської організації. Асоціація першою представляла органічне виробництво країни на міжнародній виставці у місті Нюрнберг (Німеччина) та організовує щорічні виставки органічної продукції в Києві.

 DSC0091

Золоті нагороди у номінації «Міжнародне співробітництво закладів освіти і наукових установ», щорічні семінари та конференції, співпраця з Інститутом землеробства НААН України, закладений органічний сад, стали тим підґрунтям, на якому сьогодні вибудовується майбутнє навчального закладу.

 DSC0526

 DSC0507

Запроваджується в коледжі німецький досвід дуальної освіти, який директор привіз особисто із-за кордону, перебуваючи в Німеччині. Рішенням колективу, цю нову ідею підтримано, в коледжі триває робота по придбанню в лізинг нової техніки для використання в навчально-практичній підготовці і на виробництві.

DSC 0097

 В особистості директора проглядається неабиякий феномен, бо поєднує він у собі вміння спрямовувати навчальний заклад на подолання нових рубежів, за які інші навряд чи взялися б, плекаючи разом з тим глибоку прихильність до творчості.

 DSC0527

Картини, писані пензлем Василя Пиндуса, земні і справжні, вони дихають теплом, примушуючи зупинити свій погляд на задумці автора. А соняшники цвітуть у нього якось по-родинному - тепло і тріумфально.

1

Полотна Василя Пиндуса «Зима в Карпатах», «Швейцарські Альпи», «Італійський пейзаж», «Ранкове море», «Ліс напровесні», «Соняшники» та інші пейзажні роботи зігріті любов’ю художника, приваблюють своєю красою і мистецтвом виконання. Творчість Василя Васильовича – це свідчення невід’ємної приналежності до своєї землі, свого роду, а також предмет особливої гордості всього колективу.

2

Відчуваючи себе частиною колективу, Василь Васильович охоче бере участь в проведенні колоритних традиційнихсвят, нерідко стаючи ініціатором їх започаткування. Люблять студенти свого директора за відкритість, порядність, а тому залюбки розділяють з ним колежанську сцену на час проведення творчих заходів, де директор завжди підбадьорить українською піснею та віртуозною грою на баяні.

Сповна відданий своїй справі, Василь Васильович веде за собою великий колектив, який вірить йому, гуртуючись навколо свого керівника.

KOLEKTIV

 

Top