svit2 Омельчук Світлана Василівна

завідувач агрономічного 
та лісогосподарського відділу 

    

 

  Відділення «Агрономія» та «Лісове господарство» - гордість та окраса навчального закладу. Перше – одне з найстаріших, з витоків якого розпочинав свою освітню діяльність навчальний заклад.

Результат пошуку зображень за запитом "агрономія"

  Лісівників коледж почав готувати не так давно, у 2005-му році здійснено перший набір студентів.

 

 Формування професіоналізму та кращих людських чеснот дбайливого господаря, його відповідальності за неоціненний скарб – землю-годувальницю – головне завдання випускників відділу, які працюють агрономами, лісівниками, спеціалістами та керівниками підприємств і підрозділів виробництва та переробки продукції рослинництва, менеджерами торгових фірм, що обслуговують галузі рослинництва, у насіннєвих лабораторіях та науково-дослідних установах. 

  Педагогічні працівники, студентські громадські та самоврядні організації  відділення роблять усе, щоб нинішні вступники стали повноправними членами нашої сім’ї, сформувалися як високопрофесійні фахівці та гідні громадяни держави.

  Де б і на якій посаді не працювали наші випускники, вони продовжують славну історію нашого коледжу і свого відділу, глибоко патріотичну національно свідому і державницьку як за своїм духом, так за змістом. Віримо, що всі наші випускники займуть гідне місце у суспільстві і своїми досягненнями та добрими справами прославлятимуть свою Alma mater

 

«Садити і вирощувати ліс – не легка справа:
                                                                        У дощ і вітер, в холод і в жару
                                        У будні, а буває і на свята
                                                   Завжди в роботі на своїм посту!»
   Традиційно, кожної осені у лісгоспі проводять облік і оцінку якості всіх лісових культур, які не переведені в покриту лісом площу. Студенти лісового господарства групи Л-41  згідно тематичного плану навчальної практики «Лісові культури і лісомеліорація» виїхали у Іллінецьке лісництво на лісокультурні об’єкти для огляду  і проведення інвентаризації.
   Одягнувшись потепліше, з гарним настроєм, ми відправилися у лісництво. Побачене радувало око. Гарно вишикувалися у рядочки саджанці дуба звичайного, горіха чорного. Ділянки на яких ми побували, чисті, тому що вчасно зроблений догляд.
14127
   Перед тим як приступити до роботи, була  розповідь про принцип проведення інвентаризації. Насамперед, однорічні лісові культури перевіряються на відповідність проектам лісових культур, тобто: схема посадки за породами, відстань між рядками, розміщення сіянців в ряду. Крім того перевіряється приживлюваність і проводиться якісна оцінка одно, -дво та трирічних лісових культур.  Лісові культури чотирирічного і старшого віку також проходять атестацію за класами якості.
14123
14122
Студенти  по периметру обходили ділянку, ходили по визначеній площі, досліджуючи кожен рядочок, рахували саджанці, записували свої підрахунки, обговорювали стан лісових культур і подальші дії щодо їх догляду.
14121
   Попередником було ясеново-грабове насадження. Ми порахували приблизний  вік попереднього насадження площі по річним кільцям на пнях. Середній вік лісовик культур, що росли на цій площі становить 70 років.
14124
   Студенти на практтиці закріпили ще одну із тем дисципліни «Лісові культури і лісомеліорація» залишається побажати, щоб плідна робота лісівників давала хороші результати: лісові культури щоб гарно зростали, саджанці давали великий приріст, а погодні умови цьому тільки сприяли.
14126

 

Ми посадимо липи і клени-

                                                                                   Буде місто усе зелене.     

Ми посадимо в полі тополі,

Хай вони зростають поволі

Ми обсадимо школу бузками

Прикрасимо клумбу квітками.

                                                                                       Хай ростуть дерева і квіти,

Хай будуть здоровими діти!

Під час Всеукраїнської акції «Посади своє дерево» викладачі та студенти коледжу  висадили дерева та кущі на території навчальних закладу.

4192

Метою акції є формування екологічної культури у студентів коледжу та місцевого  населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень.  У посадці дерев є щось глибоко символічне. Це сприяння розвитку та підтримка нового життя. Під керівництвом досвідчених викладачів з великим ентузіазмом студенти  висадили молоді деревця липи для формування алеї. Посадка дерев відбувалась у декілька етапів: розмітка місця, викопування садивних ям,  підготовка саджанців, посадка дерев.

41804181

Під керівництвом досвідчених викладачів з великим ентузіазмом студенти  висадили молоді деревця липи для формування алеї. Посадка дерев відбувалась у декілька етапів: розмітка місця, викопування садивних ям,  підготовка саджанців, посадка дерев.

4188

4200

4229

4234

4235

4237

4237

На території дендросаду коледжу було проведено огляд санітарного стану  дерев та чагарників на наявність ураження шкідниками та хворобами. Розглянули план заходів  по частковому  доповненні рослин  дендросаду.

42554257

 

Пам'ятайте, що посадити дерево – це символ росту, розквіту та плодів. І тільки наше добро збереже чарівний світ природи, а, отже, і життя на Землі! Творіть добро скрізь і завжди!

 

  Під час навчальної практики  з дисципліни «Лісова таксація» проводяться  закладання пробних площ на рубці догляду освітлення на базі Іллінецького лісництва.     Метою теми  навчання  є визначення  об’єму вирубуваної деревини на ділянці  на основі складання акту  пробних площ.

2509201

  Проводяться навчання студентів по відведенню  номерного переліку дерев виділу в санітарну рубку.

2509202

  Навчальні практики дають можливість студентам  правильно працювати з таксаційними інструментами . Одним з інструментів є мірна вилка, за допомогою якої визначають середній діаметр сортиментів і використання КПК, для внесення даних лісопродукції в базу лісгоспу.

2509203

  Для закріплення теоретичних знань із робітничої професії «Лісоруб» студенти  детально вивчають будову бензопил  та усунення несправностей методом повної діагностики  на практиці.

25092042509205

  Викладачі коледжу приймають активну участь у проведенні Дня поля  фірмою  Євраліз. Також мають можливість ознайомлюватись із новими  високопродуктивними гібридами, технологією вирощування, впливу екстремальних погодних умов  на ріст і розвиток  таких культур: кукурудза, соняшник, сорго,соя.

agr1agr2agr3agr4agr5agr6agr7agr8agr9

 

 Відбулася зустріч студентів спеціальності «Агрономія» із представниками компанії Unifer  Колієвським Максимом та Новаком Юрієм .  Тема зустрічі : «Інновації в живленні  і захисті рослин». Студентів ознайомлено із покращенням якості робочих розчинів препаратами Wuxcal.  В лабораторії рослинництва Іллінецького державного аграрного коледжу  використовуються  препарати фірми Unifer, які сприяють покращенню засвоєння мікроелементів у рослинах.

 

uni1uni2uni31uni41uni8uni9uni5uni7uni10uni6

Top